DOPRAVA ZDARMA na všechny objednávky!

Novinky

10 svatebních tipů aneb jak se z toho nezbláznit
  1. Zachovejte klid a nenechte se vystresovat!

Času je dost. Znám pár, který zařídil poměrně hezkou svatbu pro celou rodinu za čtrnáct dní. Nenechte se vystresovat diskuzemi na beremese.cz a jiných (pře)svatebně zaměřených stránkách a diskuzích, kde se ladí peříčka holubic s barveným odstínem polevy na dortu.

 

  1. Opravdu důkladně zvažte zasedací pořádek

Může to ovlivnit průběh celého dne. Snažte se dopředu předvídat, kdo z přítomných hostů si bude mít co říct. Dobře zvažte také způsob postavení stolů, nebojte se být odvážní. Pokud budete mít svatebních hostů hodně, doporučuji vytisknout zasedací pořádek a umístit ho na viditelné místo. Zbavíte se spousty dotazů a hosté se bez problémů rozsadí sami a nebudou zbytečně kroužit kolem stolu a hledat svoji jmenovku.

 

  1. Vypusťte slovo “svatební“

Při objednávání cukroví, doplňkových květin, dekorací apod. se někdy může vyplatit nevypouštět informaci, že se jedná o svatbu. To slovo často vše zbytečně prodraží.

 

  1. Sežeňte originální občerstvení

Ideální je, když vám pomůže přímo vámi vybraná restaurace – ta by měla mít potřebné kontakty a informace. Místo chlebíčků volte raději nápadité jednohubky a místo několika tučných dortů raději malé dortíky. Pořádně probrouzdejte internet a zjistěte, kdo ve vašem okolí dobře a nápaditě peče. Místo večeře volte raději samoobslužné stoly, kde si každý vybere na co má chuť. Někdo si dá rád maso, někdo salát, rybu…

 

 

  1. Něco udělejte sami a nekupujte zbytečnosti

Pokud jste jen trošku šikovní, zkuste něco udělat/vyzdobit sami. Dekorace jsou často zbytečně drahé.

 

 

  1. Nepodceňte zábavu ani děti

Zábava se může rozproudit sama, ale taky nemusí. Nemusíte vaše hosty pobavit klasickými svatebními hrami, ale můžete pozvat tanečníky nebo učitele tance, malíře karikatur, pro děti kouzelníka atd.  Pokud se má svatby zúčastnit více dětí, doporučuji jim bokem udělat stůl s hračkami, nakoupit omalovánky, bublifuky (pozor na šaty), pexesa, masky,…

Můžete také dopředu zaúkolovat nejspolečenštějšího a nejinformovanějšího zástupce z každé rodiny (vaší a vašeho budoucího manžela), aby po obědě každého hosta mile a s vtipem představil. Tím se dost prolomí ledy a vzniknou témata k hovoru – jé, tam jsem taky pracoval, tam to znám,…

 

  1. Řekněte si, co chcete

To platí ve všem. Když se někdo bude ptát, jaký dárek si přejete, řekněte pravdu, i když chcete jen peníze. Potom se vám nestane, že dostanete patero kávovarů nebo projížďku na slonovi.

Totéž platí i o zásnubním večírku, také by vás mohlo čekat nepříjemné překvapení. Ujasněte si, jestli chcete šaty z půjčovny (uvědomte si, že je musíte vyzvednout a vrátit a budete se o ně bát) nebo si za stejnou cenu koupíte vlastní. Budete se večer převlékat do jiných šatů? Sežeňte určitě bílé, ať to má styl. Co se týče hudby – budou stačit mp3ky vaší oblíbené hudby nebo potřebujete kapelu?

 

  1. Nic nepodceňte a nebojte se experimentovat

Hlavně nepodceňte počasí. Pořiďte si bílý nebo průhledný velký deštník a vymyslete náhradní místa pro focení.

Nebojte se odpoutání od tradic a vymyslete něco nového. K oltáři vás nemusí vést jen tatínek, ale oba rodiče. Není nezbytné zametání rozbitého porcelánu, polévka z jednoho talíře a řada dalších zvyklostí, jejich nedodržení opravdu nenosí smůlu.

Pokud máte společně přátele, uspořádejte třeba zásnubní večírek.

 

  1. Dejte na doporučení kamarádek a reference na internetu

Ptejte se kolem sebe a hodně hledejte na internetu. Nechte si doporučit kadeřnici, kosmetičku, květinářství, ale rozhodně vše ještě sama vyzkoušejte!

 

 

  1. Vše řešte co nejdřív a v klidu a užijte si to!

Povinnosti řešte včas a bez stresu, nic neodkládejte. Jedině tak si to užijete. Den před svatbou si vezměte dovolenou, a pokud roznášíte výslužky, udělejte si na každého čas. Užijte si i den po svatbě, protože taková příležitost už se nebude opakovat.

 

Hezký svatební den!

 

 

 

1 položek celkem